Pisarniški stol SpinaliS za zdravo sedenje

SpinaliS

Pisarniški stol SpinaliS združuje udobje klasičnega pisarniškega stola s koristmi terapevtske žoge. Z gibljivim sedežem, ki sledi gibanju telesa, zagotavlja pravilen položaj hrbtenice, kar je ključno za zdravje med dolgotrajnim sedenjem.

Krepitev mišic in ohranjanje pravilne drže

Sposobnost aktivnega sedenja na stolu SpinaliS posnema učinke sedenja na terapevtski žogi. To krepi mišice hrbta in trebuha ter spodbuja pravilno držo, kar zmanjšuje tveganje za bolečine v hrbtenici. Hkrati pa omogoča tudi udoben počitek, kar je ključnega pomena za ohranjanje udobja med dolgotrajnim sedenjem.

 

SpinaliS

Dinamično sedenje s SpinaliS pisarniškim stolom

Pri tradicionalnem sedenju na terapevtski žogi je nujno, da se neprestano prilagajamo njenim premikom, kar aktivira naše mišice in ohranja vitalnost hrbtenice. Vendar pa žoga ne zagotavlja ustrezne opore, kar lahko pri dolgotrajnem sedenju povzroči utrujenost in celo poškodbe.

Pisarniški stoli s fiksnim sedežem lahko povzročijo nelagodje in bolečine v hrbtu, saj se hrbtenica pri vsakem premiku telesa “zlomi” v ledvenem predelu. Neenakomerni pritiski na medvretenčne diske lahko povzročijo poškodbe. SpinaliS pisarniški stol združuje aktivno in sproščeno sedenje, ki omogoča nenehno aktivnost mišic in razbremenjuje pritisk na hrbtenico. Pri tem podpira pravilno držo in pomaga pri preprečevanju bolečin v hrbtu.

Pri sproščenem načinu sedenja se naslonimo nazaj in se prepustimo udobju naslona za hrbet. Čeprav se mišice nekoliko razbremenijo, ohranjamo aktivnost telesa zaradi gibljivega sedala, ki zahteva ohranjanje ravnotežja.

Potrjeni standardi kvalitete

Pisarniški stoli SpinaliS so certificirani po najvišjih standardih kakovosti tako v Avstriji kot tudi v Sloveniji. Poleg tega je SpinaliS prejel mednarodni patent za svojo inovativno zasnovo.

Temelj gibanja in podpora telesa

Hrbtenica je sestavljena iz več delov, ki delujejo skupaj za zagotavljanje gibanja in podpore telesu. Medvretenčne ploščice blažijo sunke in tresljaje, medtem ko vretenca zagotavljajo strukturno oporo. Sklepi v hrbtenici omogočajo prilagajanje in stabilnost, živčni sistem pa signalizira preobremenjenost ali poškodbe. Mišice so ključne za gibanje in podporo celotni strukturi hrbtenice.

Obremenitve in dinamika hrbtenice

Hrbtenica nosi težo zgornjega dela telesa, kar povzroča pritisk v medvretenčnih ploščicah. Obremenitev se spreminja glede na položaj telesa; najmanj obremenjena je v ležečem položaju, medtem ko se sedenje lahko pokaže kot najbolj obremenjujoče zaradi sproščenih mišic in nepravilne drže.

Theme: Overlay by Kaira